minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Dekoracje

Czy jest zdrowa alternatywa dla słodkości?

Czy jest zdrowa alternatywa dla słodkości?

Raczej każdy z nas lubi słodycze. Czy można jednocześnie zdrowo się odżywiać, a do tego od czasu do czasu zjeść coś słodkiego? Jak najbardziej tak. Wystarczy tak naprawdę sięgnąć po alternatywę dla mało zdrowych słodyczy. Zdrowe słodycze są nie tylko odpowiednie dla naszego organizmu, ale także są smaczne. Sprawdźmy, co mamy na myśli.

Na jakie zdrowe słodycze się zdecydować?

Słodycze raczej się nam nie kojarzą ze zdrowymi produktami. Co więcej, byliśmy wychowywani w ten sposób, że raczej nie powinny się one znajdować w odżywianiu codziennym. Wiemy, że się przyczyniają do rozwoju pewnych chorób, a do tego uzależniają w sposób nadmierny. Jest całkowicie inaczej, gdy sięgniemy pod zdrowe słodycze. Takowe można kupić w sklepie, którym jest Arkana Smaku. W sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy, chociażby żelki bez cukru, cukierki pełne witamin, czy też zdrowe słodycze, w których królują orzechy, daktyle i gorzka czekolada. Musimy pamiętać o tym, że u swoich dzieci należy pewne zdrowe nawyki wpajać do główek od lat najmłodszych. Wybór zdrowych słodyczy jest naprawdę spory. Może ich jednak zabraknąć na sklepowych półkach, gdy postawimy na pobliski sklep ze słodyczami. Wybór właściwego sklepu jest tutaj kluczowy.

Jakie mamy warianty zdrowych słodyczy?

Gdy zaczniemy się tym tematem interesować, to będziemy w olbrzymim szoku, ale zdrowych wariantów słodyczy znajdziemy bardzo dużo. Możemy się zdecydować na zdrowe gotowce, ale możemy także pokusić się o przygotowanie zdrowych słodyczy od A do Z. Na jakie produkty powinniśmy postawić?

Na pewno numerem jeden jest gorzka czekolada. Czekolada ta posiada całe mnóstwo magnezu oraz potasu. Przy tym wspiera ona pracę mózgu oraz układ nerwowy. Do zdrowych produktów zaliczają się także sezamki. Sezon jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe, które mają działanie dobroczynne na nasz mózg, serce, a także na skórę, włosy oraz paznokcie. Jest do tego odpowiednim źródłem wapnia, pokarmowego błonnika oraz witamin A, oraz E.

Nie możemy pominąć w żadnym wypadku bakalii. Są to najzdrowsze słodycze, które możemy znaleźć w sklepie. W zasadzie to możemy je jeść do woli. Pamiętajmy jednak, aby wybierać te, które nie mają w swoim składzie cukru.

Kolejna propozycja to chałwa. Od razu chcemy zaznaczyć, że produkt ten jest wysokokaloryczny. Stanowi jednak świetne źródło odżywczych składników. Wpływa bardzo pozytywnie na wygląd naszej skóry. Mało kto wie, ale chałwa opóźnia wszelkie oznaki starzenia. Na dodatek obniża zły cholesterol, a także poprawia pamięć.

Wiemy doskonale, że dzieciaczki uwielbiają lody. Te, które można kupić w sklepie, mają mnóstwo cukru w składzie. Jest to niedopuszczalne. Warto pokusić się o zrobienie własnych lodów. Będziemy potrzebować jedynie jogurtu naturalnego oraz mrożonych owoców. Gwarantujemy, że wyjdą przepysznie.

Można sobie nieco słodzić i jednocześnie zdrowo się odżywiać. Co jak co, ale bardzo się to nam podoba. Mamy pełną tego świadomość. Stosujmy zdrowe zamienniki. 

Udostępnij