minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Moda

Wybór garnituru – na co postawić?

Wybór garnituru – na co postawić?

Faktem jest, że dla niewprawionego oka smokingi oraz wieczorowe garnitury mogą się wydawać dość podobne, jednakże zdecydowanie występują pomiędzy nimi pewne różnice, które okazują się dość znaczące. Mowa tutaj nie tylko o konstrukcji obu tych strojów. Warto dowiedzieć się, czym wyróżnia się smoking a czym garnitur.

Zobacz także: Jaka powinna być sukienka?

Smoking a garnitur – jakie są różnice?

Podstawowa różnicą pomiędzy garniturem a smokingiem jest konstrukcja klap w marynarce. Warto zaznaczyć, że smoking posiada klapy zwane szalowymi bądź ostre, które mają krój w szpic. Powinny być pokryte eleganckim, połyskującym materiałem – mowa tutaj najczęściej o satynie oraz jedwabiu. Warto dodać, że nie mają one ozdób oraz patek. Okazuje się, że w smokingu materiał pokrywający klapy oraz guziki marynarki jest praktycznie taki sam. Natomiast garnitur przeważnie ma proste klapy, które są otwarte. Istnieją też modele mające zamknięte klapy w szpic. Jeśli mowa o kolorystyce, to garnitury mają bardzo dużo odcienie, a także deseni. Jednakże kiedy mówimy o garniturze wieczorowym, to jedynym wyjściem okazuje się czerń oraz granat. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku smokingów, które także występują tylko w kolorze granatowym oraz czarnym. Okazuje się, że wyjątkiem jest tylko tak zwany smoking tropikalny. Do takiego ubrania należy założyć marynarkę w kolorze kości słoniowej, jednakże jest to rozwiązanie świetnie sprawdzające się tylko w ciepłym klimacie. Można też postawić na taką marynarkę w czasie letnich przyjęć.

Wybór garnituru

Warto wiedzieć o tym, żeby w doborze dodatków zachować umiar w kolorystyce. Trzeba wiedzieć, że koszula do smokingu musi być śnieżnobiała. Jeśli mowa natomiast o garniturze to wszystko zależy od inwencji oraz preferencji mężczyzny, jednakże im bardziej formalne przyjęcie, tym lepiej wybrać białą koszulę. Jeżeli różnica między garniturem a smokingiem jest już nam znana, to warto przejść do omówienia okazji, na które warto włożyć każdy z tych strojów wieczorowych. Okazuje się, że zarówno czarny, standardowy garnitur, jak i smoking powinny sprawdzić się na oficjalnych przyjęciach, które rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku. Warto dodać, że są to wydarzenia, w których akceptowany jest tylko smoking. W takim wypadku na zaproszeniu musi znaleźć się adnotacja pod nazwą ,,black tie”.

Wybór garnituru

Warto zaznaczyć, że klasyczny garnitur w innym kolorze niż czarny to ubiór, który jest bardzo uniwersalny. Świetnie nadaje się nie tylko do pracy, ale również na maturę, studniówkę bądź rodzinne wydarzenie. Z tego powodu, jeśli smoking nie jest wymagany i nie mamy w szafie zbyt wielu innych eleganckich ciuchów, to zdecydowanie lepszą opcją jest postawienie na garnitur. Jest tak, bowiem tego typu strój powinien świetnie sprawdzić się w wielu różnych okolicznościach. Garnitur to strój uniwersalny, który nadaje się nie tylko do oficjalnych wydarzeń. Warto też zaznaczyć, że smoking nie jest zalecany do założenia na wesele. O wiele lepiej postawić na klasyczny garnitur.

Udostępnij