minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Poradnik

Czego nie może zabraknąć w Twojej strefie wypoczynkowej w ogrodzie?

Czego nie może zabraknąć w Twojej strefie wypoczynkowej w ogrodzie?

W ogrodzie nie tylko uprawia się warzywa czy rośliny ozdobne, które cieszą oko. Miejsce to służy także do wypoczynku na świeżym powietrzu i bliżej natury. Nie zapomnij zatem urządzić w części swojego ogrodu, choć niewielkiej strefy wypoczynkowej. Nie może w niej zabraknąć stolika i krzeseł czy foteli z poduszkami, na których z przyjemnością w ciepły poranek wypijesz poranną kawę. Czego jeszcze nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie? Sprawdź, w jaki sposób zwiększyć komfort wypoczynku przed domem.

Dodatkowe wyposażenie strefy, który uprzyjemni Ci odpoczynek przed domem

Nie ma nic bardziej relaksującego i sprzyjającego popołudniowej drzemce, jak delikatne bujanie. Umiłowanie do tej czynności w rzeczywistości nie mija od wczesnego dzieciństwa. Nawet jako dorośli lubimy delikatnie bujać się w promieniach ciepłego słońca. Z tego powodu nie może zabraknąć w Twojej strefie wypoczynkowej huśtawki. Jakie modele masz do wyboru?

Bujaki ogrodowe mogą mieć różny kształt i design. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do możliwości montażu w ogrodzie, a także wystroju posesji. W ogrodzie utrzymanym w sielskich klimatach stylu rustykalnego lub boho najlepiej zaprezentuje się tradycyjny, kolorowy hamak, który zamontujesz pomiędzy drzewami.

Zarówno dorośli, jak i dzieci z pewnością ucieszą się z huśtawki typu „bocianie gniazdo”. Zajmuje mniej miejsca niż hamak oraz wymaga jednego drzewa, a nie dwóch do montażu. Duże i wygodne siedzisko umożliwia huśtanie się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Co jednak zrobić, kiedy w Twoim ogrodzie drzewa są za małe lub za młode, aby przypinać do nich konstrukcje huśtawek lub hamaków? W takiej sytuacji wybierz bujaki wolnostojące. Wyposażone są w specjalny metalowy korpus, który utrzymuje siedzisko i bujającą się na niej osobę. Możesz postawić je w dogodnym miejscu. Świetnym wyborem są także tradycyjne wieloosobowe huśtawki ogrodowe, które również nie wymagają dodatkowego wsparcia do montażu.

Nie zapomnij o oświetleniu, aby nie kończyć przyjęcia o zachodzie słońca

W swojej strefie wypoczynkowej koniecznie zadbaj o źródła światła, które pozwolą Ci wypoczywać także po zachodzie słońca. Możliwości masz wiele. Jeśli tylko masz łatwy dostęp do kabli elektrycznych w ogrodzie, możesz zdecydować się na tradycyjne słupki czy kinkiety naścienne, które zamontujesz na ścianach altany czy domu. Jeśli jednak w swoim ogrodzie nie masz dostępu do sieci – postaw na modele zasilane baterią słoneczną. Lampy takie bez problemu zamontujesz w każdym miejscu, bez gruntownego remontu i przekopywania posesji. Klimat na przyjęciach w ogrodzie zbudują latarenki na duże świece lub biokominki. Te ozdoby są w pełni mobilne, możesz więc ustawić je w dowolnym miejscu.

Strefa relaksu w ogrodzie jest równie ważna, co zdrowe i piękne rośliny. Dzięki niej możesz w spokoju podziwiać swój ogród i zaznać kontaktu z naturą w dowolnym momencie dnie. W takiej strefie nie może zabraknąć wygodnych foteli, krzeseł czy sofy, ale także bujaków ogrodowych, które uprzyjemnią Ci wypoczynek. Nie zapomnij także o odpowiednim oświetleniu swojej strefy wypoczynkowej, dzięki czemu przyjęć w ogrodzie nie będziesz musiał kończyć wraz z zachodem słońca.

Udostępnij