minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

DekoracjeŚlub i wesele

Grafika na zaproszenia ślubne

Grafika na zaproszenia ślubne

Zaproszenie ślubne jest bardzo ważnym elementem, gdy planujemy tak ważną uroczystość jaką jest ślub. Przy wyborze odpowiedniej grafiki na zaproszenia ślubne należy pamiętać aby pasowała ona kolorystycznie do głównego motywu przewodniego naszych dekoracji. Dostępnych jest wiele różnorodnych kategorii motywów na zaproszenia ślubne. Możemy zdecydować się na gotowe szablony lub zaprojektować je od podstaw samemu. 

Zobacz też: Ślubne dekoracje na wymarzoną uroczystość

Grafika na zaproszenie ślubne – styl rustykalny i boho

Wesela w stylu rustykalnym i boho od kilku lat cieszą się powodzeniem. Charakteryzują się one nawiązaniem do wiejskiej sielanki. Motywem przewodnim będą tutaj kwiaty, zieleń, las oraz wszystko to co wiąże się z naturą. Grafika na zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym i boho wyróżnia się jasną paletą barw. Wśród najbardziej popularnych kolorów znajdują się: pistacja, mięta, fiolet, odcienie zieleni i żółtego, a także marsala i burgund. Najczęściej zaproszenia te wykonane są na jasnym tle, z motywem polnych kwiatów. 

Grafika w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny, a zarazem romantyczny będzie bezpiecznym wyborem, ponieważ pasuje on do każdego przyjęcia weselnego. Zaproszenia w tym stylu charakteryzują się prostotą i elegancją. Ponadto zawierają zazwyczaj tylko kilka elementów i wykonane są w jednej kolorystyce. 

Grafika w stylu retro i vintage

Zaproszenia ślubne wykonane w tym stylu nawiązują do ubiegłych lat ale nadal są często wybierane. Przede wszystkim wyróżniają się elegancją i odpowiednim doborem kolorów. Łączy się ciemniejsze kolory np. granat, burgund z kolorami złota lub srebra, co daje w efekcie niesamowity kontrast. 

Grafika klasyczna

Klasyczne grafiki są ponadczasowe i eleganckie. Wyróżniają się bogactwem wzorów w stonowanej kolorystyce. Najczęściej wykorzystuje się białe tło, na którym można umieścić różne elementy – kwiaty lub zdjęcie pary młodej.   

Jak samemu zaprojektować zaproszenie ślubne?

Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych szablonów zaproszeń ślubnych to możemy sami zaprojektować idealne zaproszenie. W tym celu warto skorzystać z darmowych programów graficznych lub zamówić projekt u grafika, który zajmie się tym profesjonalnie. Do najbardziej popularnych programów graficznych, dzięki którym możemy bezpłatnie utworzyć projekt zaproszenia ślubnego to m.in. Canva. Zaproszenie wykonamy w pięciu krokach.    

Udostępnij