minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

DekoracjeŚlub i wesele

Ślubne dekoracje na wymarzoną uroczystość

Ślubne dekoracje na wymarzoną uroczystość

Mówi się, że dzień ślubu to najważniejszy dzień w całym życiu. Większość ludzi przysięgę małżeńską składa tylko raz i pamięta ten moment do późnej starości. Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowej oprawy. Dlatego też warto zadbać o to, by podczas uroczystości wszystko było zapięte na ostatni guzik a otoczenie młodej pary prezentowało się naprawdę efektownie. Pomóc w tym mogą dekoracje ślubne kościoła oraz innego typu ozdoby, które będą tworzyły idealną scenerię do pamiątkowych zdjęć.

Zobacz także: Najlepsze i najciekawsze atrakcje na wesele

Przede wszystkim kwiaty

Chyba trudno sobie wyobrazić jakikolwiek ślub bez świeżych lub przynajmniej sztucznych kwiatów. Zdecydowanie lepsze byłyby te pierwsze ponieważ poza pięknym widokiem gwarantują także doznania zapachowe. Kwiatami przystraja się kościelne ławy i ołtarze, samochód, którym poruszają się nowożeńcy oraz stoły w salach weselnych. Współczesne dekoracje kwiatowe nie ograniczają się wyłącznie do standardowych bukietów. Tworzone są coraz bardziej fantazyjne konstrukcje z kwiatów różnego rodzaju. Prym wiodą oczywiście kwiaty w kolorze białym, ale także w czerwieni lub spokojnych pastelach. Kwiatami idealnymi na ślub są m.in.: róże, frezje, storczyki, goździki, kalie lub peonie. Z kwiatów można wyczarować oryginalne wianki i obręcze, można je również umieścić w gustownych koszach lub szklanych naczyniach ozdobnych. Dodatkami do kwiatów będą brokaty, imponujące kokardy, tematyczne przypinki oraz tekturowe figurki.

Inne ślubne dekoracje

Niektóre elementy dekoracyjne mają ukryty suspens. Dla gości weselnych ich pojawienie się stanowi ogromne zaskoczenie, choć w dzisiejszych czasach nawet najbardziej awangardowe ozdoby są już na porządku dziennym. Popularne stały się np. plakaty ślubne oraz kolorowe naklejki. Mogą przedstawiać ważne grafiki lub zdjęcia osób biorących ślub. Nietypowym rozwiązaniem są natomiast dywaniki ślubne z imionami nowożeńców i datą ślubu. Młoda para może po nich stąpać majestatycznie do ołtarza lub wychodzić z kościoła, niczym celebryci po sławnym czerwonym dywanie. To jeszcze nie aż tak często spotykane rozwiązanie, choć z pewnością w miarę upływu czasu stanie się bardziej modne. Dużym zainteresowaniem natomiast cieszą balony w rozmaitych kształtach oraz plansze powitalne. Jak ślub to obowiązkowo powinno się na nim znaleźć również confetti i całe mnóstwo błyszczących elementów. Można także dobrać figurki przedstawiające symbole kojarzone ze zmianą stanu cywilnego, czyli obrączki bądź białe gołąbki.

Dekoracje ślubne kościoła typu home made

Ślubne dekoracje stanowią tak wielką grupę gadżetów, że czasem trudno jest się zdecydować. Jednakże dla każdej młodej pary ograniczeniem może być skromny budżet przewidziany na ślub i wesele. Młodzi są wówczas zmuszeni do cięcia kosztów i ograniczenia ilości ozdób. Istnieje alternatywa, by nie wydać zbyt dużo pieniędzy a jednocześnie mieć ślub jak z bajki. Wiele ozdób można wykonać samodzielnie. Na rynku dostępne są funkcjonalne zestawy do własnoręcznego tworzenia przedmiotów dekoracyjnych.

Udostępnij