minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

KuchniaŚlub i wesele

Jakie warto wybrać weselne przystawki?

Jakie warto wybrać weselne przystawki?

Każde wesele powinno mieć dobrze skomponowane menu. Jest to bardzo doceniane przez gości weselnych. Bardzo istotne są dania głównie, jednakże nie możemy zapomnieć o smacznych przekąskach. Warto dowiedzieć się, jakie przystawki na zimno najlepiej wybrać na wesele.

Zobacz także: Menu na wesele – jakie powinno być?

Przystawki na zimno na wesele

Przygotowanie zimnych przystawek nie jest wcale takim prostym zadaniem. Celem jest zaskoczenie gości. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę to, czy na weselu wśród zaproszonych gości znajdują się wegetarianie bądź weganie. Warto wiedzieć, że ci drudzy nie jedzą jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego, nawet jajek czy miodu. Z pewnością będą oni w mniejszości, jednakże nie możemy zapominać także o gościach, którzy mają dość nietypowe potrzeby. Dlatego menu weselne powinno zawierać kilka pozycji, które będą właściwie zróżnicowane. Zostanie to z pewnością docenione przez gości. W przypadku, gdy planujemy słodki stół, warto wybrać desery nieco bardziej fit. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na przystawki na zimno na wesele.

Jakie przystawki na zimno preferują goście?

Weselne przystawki są bardzo istotne w kwestii udanego wieczoru. Warto zaznaczyć, że przyszykowanie przystawek na stole jest bardzo wygodne dla gości, którzy nie muszą poszukiwać przysmaków po całej weselnej sali. W przypadku, gdy nie chcemy, żeby nasz stół był cały zastawiony pożywieniem, bowiem marzyliśmy o wyjątkowej dekoracji, śmiało można połączyć jedno oraz drugie. Dobrym pomysłem będzie ustawienie na stole tylko część z przekąsek, a reszta niech pojawi się na specjalnym stole tematycznym. Warto zaznaczyć, że wiejski stół oraz słodki stół to jednej z najpopularniejszych propozycji na wesele. Warto też nieco wyjść poza ten schemat i zrobić np. stół sałatkowy bądź stół rybny. Bardzo często stawiane są na takich stołach sushi, jednakże warto też postawić na wszelkiego typu śledzie w zalewie idealnie nadające się na zakąskę do alkoholu. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że specjalne przystawki na zimno warto postawić na dodatkowych ławach. Natomiast ciepłe potrawy powinny pozostać na głównym stole. Nie wolno jednak przesadzać z ilością takiego jedzenia, bowiem nierzadko jedzenia na weselu jest za dużo.

Jedzenie na weselu

Wiele osób zastanawia się, jakie przystawki na zimno na wesele wybrać. Warto zaznaczyć, że przy właściwie dobranych potrawach dużo gości zastanawia się nad tym, jak zachowywać się przy stole, żeby nie wyjść na łakomczucha. Przeważnie na takiej imprezie pojawiają się te same zimne przekąski, które stale cieszą się dużą popularnością. Z tego powodu nie warto zrezygnować między innymi z deski serów, deski mięs, sałatki królewskiej, sałatki warzywnej, sałatki greckiej, ryby po grecku, a także zimnych nóżek. Jeżeli chcemy wyjść poza schemat, to warto postawić na koreczki z oliwkami, sałatkę nachos, jajka faszerowane, grissini z szynką parmeńską, a także sałatkę z mozzarellą oraz pomidorem. Takie przystawki to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, bowiem przypadną do gustu prawie każdemu.

Udostępnij