minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

KuchniaŚlub i wesele

Menu na wesele – jakie powinno być?

Menu na wesele – jakie powinno być?

Wesele to czas wielkiej zabawy. Goście oraz para młoda może potańczyć oraz zjeść dobre potrawy. Warto zaznaczyć, że ten okres dla każdej pary jest stresujący oraz wyjątkowy zarazem. Żeby wszystko poszło zgodnie z założonym wcześniej planem trzeba zwrócić szczególną uwagę na dużo szczegółów. Mowa tutaj między innymi o strojach, dekoracjach, prezentach ślubnych oraz menu weselnym.

Zobacz także: Jak zrobić samemu słodki stół?

Wesele

Bardzo dużo osób jest zdania, że bez dobrego jedzenia nie ma prawdziwego wesela. Jest to oczywiście prawda, bo kto z gości nie chciałby zjeść smacznego dania? Dlatego wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dobrać menu weselne, żeby sprostało oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Warto wiedzieć, że każda z sal ma swoje własne propozycje menu weselnego, które mogą być bardziej bądź mniej rozbudowane. Przeważnie spotkać można na weselu rosół z makaronem, kluski śląskie, rolady, a także devolay. Okazuje się, że idealne menu weselne musi zawierać w sobie zarówno tradycyjne potrawy, jak i takie, które są nieco bardziej nietypowe. Warto postawić na zupy w postaci kremów bądź ryb, które serwowane są w czasie przyjęcia, bowiem goście weselni często lubią zjeść coś nowego. Przeważnie menu weselne zawiera od czterech do siedmiu potraw gorących. Ponadto serwowany jest zestaw zimnych przystawek. Oprócz tego goście mogą liczyć na ciast, tort weselny, owoce, a nierzadko i deser.

Przekładowe menu weselne

Od wielu lat sporą popularnością cieszą się dodatkowe bufety oraz stoły, na których goście znajdą różne smakołyki. Oprócz tego jest to jeden ze sposobów na to, żeby skutecznie wzbogacić menu weselne w czasie przyjęcia. Pośród najczęściej spotykanych propozycji pary młode mogą znaleźć na przykład stół wiejski, stół z owocami morza, candy bar oraz stół sushi. Oprócz tego popularny jest stół z nalewkami oraz słodki stół. W przypadku, gdy wśród gości weselnych są też weganie bądź wegetarianie, to warto poprosić managera sali o dodanie zmian w menu dla tych osób. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami i zależy od zasad, które panują w danej sali weselnej.

Menu na wesele

Trzeba też wiedzieć, o które godzinie rozpocznie się obiad. Będzie to zależeć od tego, w jaki porze został on zaplanowany oraz jaki rodzaj ślubu wybraliśmy. Warto zaznaczyć, że wszystko musi zostać zorganizowane w taki sposób, żeby goście po przyjeździe na salę nie musieli czekać kolejnych kilku godzin na to, żeby otrzymać posiłek. Okazuje się, że to, ile należy zapłacić za jednego gościa zależy przede wszystkim od kilku czynników. Mowa tutaj o takich, które w konsekwencji wpływają na wysokość menu weselnego. Warto też dowiedzieć się, czy wesel ma być jedno- czy dwudniowe. Oprócz tego trzeba doliczyć ilość wybranych potraw, a także dodatków weselnych. Przeważnie za jednego zaproszonego gości należy zapłacić od 200 do 300 złotych – mowa tutaj o weselu jednodniowym. W przypadku wesela dwudniowego trzeba zapłacić sporo więcej. Przykładowe menu weselne powinno być smaczne dla gości.

Udostępnij