minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Ślub i wesele

Jak podziękować gościom weselnym za przybycie?

Jak podziękować gościom weselnym za przybycie?

Na stołach weselnych nie może zabraknąć upominków dla gości. Coraz więcej par szuka oryginalnych, efektownych drobiazgów, które doskonale nadadzą się na tego typu okazję. Firmy produkujące rozmaite gadżety weselne prześcigają się między sobą w wymyślaniu rozmaitych prezentów dla gości. Co jest teraz na topie jeśli chodzi o upominki dla gości weselnych? Na jaki drobiazg warto się zdecydować? Jak go upiększyć, by był niezwykłą pamiątką dla każdego obdarowanego? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Upominki dla gości weselnych

Nie od dziś wiadomo, że drobne prezenty są tradycyjną częścią wesela. Osoby, które często bywają na tego rodzaju imprezach, są już przyzwyczajone do tego, że zawsze czeka na ich stoliku drobny upominek. Trzeba przyznać, że przyszłe pary młode także wkładają sporo czasu i zaangażowania w to, by takie drobiazgi były naprawdę nowoczesne, efektowne i niezwykle oryginalne. Czasami na weselach można znaleźć naprawdę unikatowe prezenty, które z pewnością przez wiele miesięcy będą przypominać obdarowanym o tej niezwykłej imprezie, w której uczestniczyli. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba wybierać gotowe prezenty. Kreatywne pary (o ile mają taką możliwość i czas) mogą spróbować samodzielnie stworzyć piękny prezent dla gości, którzy przybyli wspólnie z nimi celebrować ten wyjątkowy dzień.

upominki dla gości

Jakie prezenty można najczęściej znaleźć na weselach?

Jeżeli chodzi o upominki, to jest tak duża różnorodność, że osoby organizujące ślub naprawdę mają w czym wybierać. Profesjonaliści od organizacji różnorodnych imprez przypominają, by tego rodzaju prezenty odzwierciedlały charakter imprezy oraz styl państwa młodych. Nie zawsze trzeba iść na łatwiznę i wybierać gotowe upominki dla gości, które można kupić na wielu stronach internetowych. Doskonałą opcją jest np.: zrobienie samodzielnie niewielkich słoiczków z dżemem, konfiturą lub miodem, albo samodzielne upieczenie ciasteczek, na których będą widniały inicjały pary młodej, jak i data ślubu. Wiele pań decyduje się coraz częściej na upominki dla gości np. w postaci suszonych, polnych kwiatów. Wybierając lawendę można mieć pewność, że taki bukiecik posłuży obdarowanemu przez kilka miesięcy jako zapach do szafy lub do samochodu.

goście weselni upominki

Upominki dla gości weselnych – gotowe prezenty

Jeżeli organizatorzy wesela nie mają czasu, by stworzyć samodzielnie taki upominek dla gości, można skorzystać z gotowych rozwiązań, których nie brakuje w wielu sklepach, jak i w internecie. Wystarczy kupić przezroczystą folię, jak i wąską kokardę, by stworzyć prezenty z dobrych czekoladek, z magnesów na lodówkę, czy też z małych buteleczek alkoholu. Narzeczeni powinni wybrać takie upominki, które spodobają się ich gościom. Bez względu na to, czy wybierze się gotowy upominek, czy też samodzielnie zrobi się prezent dla gości, trzeba pamiętać o karteczkach, które należy do nich dołączyć. Na nich obowiązkowo powinna znajdować się data ślubu, jak i imiona pary młodej oraz krótkie podziękowanie za przybycie na uroczystość. Trzeba przyznać, że będzie to naprawdę miły gest w stronę gości.

Udostępnij