minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Moda

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania żylaków?

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania żylaków?

Żylaki występują zarówno u starszych, jak i młodszych osób. Są one konsekwencją nadciśnienia w żyłach, które prowadzi do niewydolności i w efekcie tego powstają właśnie owe schorzenia. Są one bolesne, powodują dyskomfort i nieestetycznie wyglądają. W najgorszym wypadku mogą nawet doprowadzić do zatoru. Jak zatem leczyć żylaki skutecznie i komfortowo?

Czym są żylaki i dlaczego należy z nimi walczyć?

Żylaki to żyły, które ulegają nadmiernemu rozszerzeniu się. Osoby, które je posiadają, mają widoczne na kończynach uwypuklenia, które wielokrotnie sprawiają ból i dyskomfort, są również nieprzyjemne w dotyku. Nieco częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn, jednak w tym wypadku liczby są do siebie zbliżone. W wielu przypadkach dolegliwość ta jest dziedziczona po rodzicach, ponieważ największe ryzyko wstępowania żylaków jest wśród osób obciążonych genetycznie.

Jak usuwa się żylaki — przebieg zabiegu oraz efekty

Najprostszym sposobem leczenia żylaków jest stosowanie skarpet lub rajstop uciskowych. Bardzo często pacjenci otrzymują również leki, które mają za zadanie niwelować ich widoczność oraz dokuczliwość. Istnieje również taka metoda jak skleroterapia, czyli ostrzykiwanie. Środek wprowadzany do żył ma najczęściej postać pianki, która niszczy żylaki. 

Jedną z bardziej drastycznych metod jest otwieranie żyły w pachwinie i usuwanie dokuczliwego żylaka poprzez zabieg chirurgiczny. Jest to jednak bardzo nieprzyjemna operacja, która wymaga od pacjenta odpowiedniej rekonwalescencji i przestrzegania rygoru pozabiegowego. 

Świetną alternatywą dla wszelkiego rodzaju inwazyjnych zabiegów oraz operacji są lasery diodowe. Z powodzeniem powodują one zamknięcie żył i doprowadzenie ich do zdrowia. Po takim zabiegu musimy jednak pamiętać, aby regularnie pobudzać krążenie poprzez spacery i poruszanie się. Wszelkie opatrunki powinny zostać zmieniane tak często, jak zaleci nam to lekarz prowadzący. Sam zabieg wykonywany jest na leżąco przy podaniu znieczulenia. 

Konieczne jest również przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Dobrze jest też ograniczyć regularny wysiłek fizyczny, szczególnie jeżeli chodzi o sporty siłowe i wyczynowe. Wskazane są krótkie, ale częste spacery. Taka przerwa powinna trwać minimum dwa tygodnie, do momentu, aż wszystkie tkanki się zregenerują. 

Lasery diodowe do usuwania żylaków

Lasery diodowe to przede wszystkim urządzenia służące do zamykania naczyń krwionośnych. Jest to szczególnie istotne w zabiegach ablacji laserowej, polegającej na usuwaniu żylaków. Musimy pamiętać, że sprzęt, z którego korzystają specjaliści w gabinetach medycznych, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty określające bezpieczeństwo i dopuszczające je do użytku. 

Przy pomocy laserów diodowych usuniemy zarówno powierzchowne, jak i głębokie zwyrodnienia. Profesjonalne maszyny zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również skuteczność, dzięki czemu problemy nie powracają. Ich zastosowanie to nie tylko pomoc w poprawianiu estetycznych walorów, ale przede wszystkim medyczne rozwiązanie. Więcej informacji oraz ofert dotyczących laserów diodowych najwyższej generacji znajdziecie w linku https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.

Udostępnij