minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Ślub i wesele

Czy warto wziąć ślub w zimie?

Czy warto wziąć ślub w zimie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wziąć ślub w zimie. Dobrze dowiedzieć się nieco więcej na temat tak atrakcyjnego rozwiązania oraz zapoznać się z jego głównymi zaletami.

Wolne terminy

Wśród głównych zalet organizowania ślubu w zimie można wymienić szeroką dostępność wolnych terminów na salach weselnych, ale także u różnych usługodawców. Śluby w zimie wciąż są mniej popularne niż uroczystości organizowane podczas lata i mniej osób decyduje się na ich organizację. Jednak ślub w zimie również może mieć fantastyczną oprawę, a dzięki szerokiej dostępności wolnych terminów można go zorganizować szybciej niż uroczystość w sezonie. Ma to duże znaczenie przede wszystkim dla osób, które z różnych powodów pragną mieć ślub i wesele szybciej za sobą.

Zobacz także: Ślub w stylu boho – jak go zorganizować?

Niższe ceny

W związku z szerszą dostępnością terminów na wesela w zimie ich koszty również mogą być niższe. Poza sezonem bardzo często usługodawcy oferują spore rabaty na swoje usługi, ponieważ nie mają tak dużego obłożenia w sezonie. Dlatego ślub i wesele organizowane zimą mogą być nawet dwadzieścia pięć procent tańsze od takiego samego wydarzenia, ale urządzanego podczas ciepłych miesięcy w roku. Nad takim rozwiązaniem powinny zastanowić się pary, które mają ograniczony budżet na organizację uroczystości, ale także osoby, które z różnych powodów chcą zorganizować ślub i wesele tańszym kosztem.

Piękny krajobraz

Ślub w grudniu to także doskonałe rozwiązanie pod względem estetycznym. Śnieżne scenerie bardzo dobrze się prezentują, dlatego będą stanowiły fantastyczne tło dla odbywających się wydarzeń. Oprócz tego śnieżna sceneria idealnie sprawdzi się podczas organizowania sesji ślubnej w plenerze. W ostatnich latach zimy są dość mroźne, dlatego z powodzeniem można szacować, że podczas kalendarzowej zimy pojawi się śnieg, który stworzy wyjątkowo klimatyczną scenerię.

Ciekawe atrakcje

Podczas ślubu zorganizowanego zimą można zaplanować pewne dodatkowe atrakcje, które z całą pewnością urozmaicą czas spędzany na ślubie i weselu. Przede wszystkim, jeśli na zewnątrz znajduje się śnieg to można zaplanować przejazd pary młodej specjalnymi saniami. Będzie to doskonała okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Oprócz tego podczas ślubu w grudniu idealnie sprawdzą się zimne ognie, które bardzo dobrze dopasują się do zimowej scenerii, panującej aktualnie na zewnątrz. Zimne ognie to także wskazany moment na wykonanie pamiątkowych fotografii, dzięki którym można będzie wspominać tak ważne wydarzenie.

Połączenie ze świętami

Ślub w grudniu z powodzeniem można połączyć z taką okazją jak święta Bożego Narodzenia, które mają fantastyczny klimat. Ślub w tym przypadku może się odbyć zarówno w same święta, jak i w okresie okołobożenarodzeniowym, a nawet przed sylwestrem. Dzięki temu dekoracje ślubne mogą odnosić się do świąt i można podczas ich tworzenia wykorzystać takie elementy ozdobne jak choinki oraz poinsecje. Natomiast w karnawale można postawić na bardziej rzucające się w oczy elementy dekoracyjne, a także ciekawe gadżety do zdjęć, takie jak peruki lub wąsy.

Udostępnij