minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Poradnik

Kalkulujemy ratę leasingu samochodu do firmy

Kalkulujemy ratę leasingu samochodu do firmy

Prowadzisz firmę i marzy Ci się nowy samochód? A może samochody – osobowe, jak i dostawcze będą inwestycją, która ma na celu rozszerzenie działalności Twojej firmy? Leasing od wielu lat jest popularny wśród przedsiębiorców. Korzyści z leasingu samochodów oraz kalkulacja leasingu auta to tematy poruszone w niniejszym artykule.

Leasing – korzyści

Leasing w ostatnich latach stał się bardzo popularną formą finansowania z której korzysta wiele firm. Po stronie leasingu stoi szereg korzyści. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, pomyśl właśnie o leasingu. VW FS leasinguje samochody z automatyczna skrzynia biegów i inne. Leasingiem możesz sfinansować niemal każdy samochód: osobowy, dostawczy  i inne. Jeśli chodzi o samą formę finansowania, to polskie prawo przewiduje leasing finansowy i leasing operacyjny. Różnicą jest uprawnienia do odpisów amortyzacyjnych. W tym pierwszym amortyzacji podatkowej dokonuje korzystający, a w tym drugim finansujący. Różnica ta jest podstawą w wymiarze kosztów podatkowych stron leasingu. Leasing stanowi formę inwestowania w przedsiębiorstwa. Należy podkreślić, że zobowiązania leasingowe nie wpływają na zdolność kredytową leasingobiorcy. Inaczej jest w przypadku kredytu, ponieważ ten ostatni ja obniża. Co można sfinansować leasingiem? Niemalże każdą rzecz, od środków transportu, przez sprzęt komputerowy i sprzęt medyczny, po wyposażenie sklepów. Niemniej leasing samochodów osobowych i dostawczych jest najpopularniejszy.

Kalkulacja leasingu auta

Wiele banków i dealerów oferuje usługę finansowania samochodów właśnie leasingiem. W Internecie udostępniają specjalnie przygotowany kalkulator, dzięki któremu można samodzielnie obliczyć ratę leasingu – bez wychodzenia z domu. VW FS także posiada taki kalkulator. Dzięki temu bank wychodzi naprzeciw klientowi, aby było mu najwygodniej i swobodnie sprawdzić swoje możliwości finansowe. W celu dokonania kalkulacji leasingu należy podać następujące parametry: – wartość samochodu, – okres leasingu – wyrażony w miesiącach, – wysokość wpłaty własnej, – wysokość wykupu. Kalkulacja leasingu samochodu uwzględnia bieżącą stawkę WIBOR, a także oprocentowanie leasingodawcy. Tym samy, może w szybki sposób zapoznać się z ratą leasingową, uzupełnić nieskomplikowany wniosek leasingowy oraz poznać wstępną decyzję. Kalkulatory dostępne online służą głównie do dostosowania warunków leasingowych do możliwości potencjalnego leasingobiorcy. W domu można na spokojnie wiele razy zmieniać wartość samochodu, okres leasingu, wysokość wpłaty własnej czy wysokość wykupu.

Jakie auta są najczęściej leasingowane?

Wspomniano już, że leasingiem można sfinansować wiele rzeczy. Jednak to samochody wiodą prym od wielu lat. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych. W ostatnim czasie zaobserwowano wzrost zainteresowania wśród klientów samochodami z automatyczną skrzynią biegów. Zaletą tego rodzaju samochodów jest fakt, że nie musimy szarpać autem podczas zmiany biegów. Prostsze jest także wznoszenie się pod górkę (ruszanie) – automatyczna skrzynia biegów wyróżnia się tym, że samochód puszczony z hamulca wolno toczy się na przód. Oznacza to, że będąc na wzniesieniu, nie ma obowiązku zaciągania hamulca ręcznego, ponieważ auto nie cofa się. Zaleta ta znalazła zwolenników wśród młodych kierowców, którzy dopiero uczą się jeździć, ale i dla osób, którzy nie lubią jazdy samochodem. Wskazać także na komfort podczas jazdy po mieście w godzinach szczytu, kiedy ulice są zakorkowane. Jazda bez zmiany biegów jest płynniejsza.

Udostępnij