minimalniee.pl

Blog tematyczny o ślubach i weselach

Poradnik

Kiedy i jak stosować krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym?

Kiedy i jak stosować krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym?

Promienie słońca gwarantują nam optymalną ilość witaminy D, a także złocistą opaleniznę, która wzbudza zazdrość. Jednocześnie, promieniowanie UV w nadmiarze, może także niekorzystnie wpłynąć na naszą cerę. Wobec tego, kiedy i jak warto stosować krem do twarzy z wysoka filtracją przeciwsłoneczną?

Dlaczego należy chronić cerę przed nadmierną ekspozycją na słońce?

Każdy z nas ceni sobie sezon letni, kiedy można beztrosko korzystać ze słonecznych kąpieli. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że brak odpowiedniej ochrony skóry ciała może doprowadzić do bolesnych poparzeń. Objawiają się one rumieniem i bąblami. Okazuje się, że w podobny sposób promienie UV mogą potraktować naszą cerę, jeśli nie będzie ona odpowiednio chroniona.

Skóra na twarzy jest znacznie delikatniejsza niż w przypadku innych partii ciała. Oznacza to, że jest ona jeszcze bardziej podatna na niekorzystne działanie słońca, a nadmierna ekspozycja może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Cera, która nie jest chroniona przed promieniowaniem, jest równocześnie narażona na:

  • szybkie pojawienie się pierwszych oznak starzenia;
  • problematyczne przebarwienia w postaci rozległych, brązowych plam;
  • ryzyko rozwoju czerniaka, czyli nowotworu skóry.

Odpowiedni krem przeciwsłoneczny nie tylko uchroni skórę twarzy przed konsekwencjami nadmiernego promieniowania, ale także będzie ją efektywnie pielęgnował.

Kiedy stosować krem do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną?

Krem z wysoką filtracją przeciwsłoneczną najczęściej utożsamiamy z sezonem letnim. To właśnie w tym momencie skóra twarzy i ciała jest najsilniej wystawiona na działanie promieni ultrafioletowych.

Jednak kiedy stosować krem do twarzy SPF 50 poza sezonem letnim? Okazuje się, że taka ochrona powinna być aplikowana codziennie — niezależnie od tego, czy aktualnie cieszymy się porą letnią, czy też zimową.

Panie powinny pamiętać, że promienie słoneczne intensywnie odbijają się nawet od śniegu i również oddziałują na skórę twarzy. Promieniowanie UVA jest emitowane przez cały rok. Nawet w najbardziej deszczowe i pochmurne dni. To właśnie ono odpowiada za proces fotostarzenia się komórek skóry.

Zagwarantowanie sobie wysokiego poziomu ochrony na co dzień, jest podstawą do zdrowej i pięknie wyglądającej cery.

Jak stosować krem do twarzy z SPF 50?

Kwestia stosowania kremu do twarzy z filtrem SPF 50 zależy głównie od tego, jaki kosmetyk zostanie wybrany. W sprzedaży, dostępnych jest wiele produktów — od klasycznych kremów aż do półpłynnych fluidów.

Obecnie to właśnie to drugie rozwiązanie cieszy się wiele większą popularnością. Fluidy z dodatkiem witaminy C i innych substancji odżywczych wykazują znacznie szersze spektrum działania. Nie tylko chronią one skórę przed szkodliwym promieniowaniem, ale także:

  • redukują widoczność już istniejących przebarwień;
  • pielęgnują cerę;
  • zatrzymują wilgoć w głębokich warstwach skóry.

Mogą one świetnie się sprawdzić jako baza pod makijaż, co dla wielu kobiet jest najważniejszym aspektem. W przypadku fluidów ochronny wyrównujących koloryt skóry często nie jest konieczne nawet nałożenie dodatkowej warstwy podkładu.

Jak często aplikować krem do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną?

Częstotliwość aplikowania kremu do twarzy SPF 50 jest uzależniona od sezonu. Latem, analogicznie zaleca się ponawianie aplikacji co 2-4 godziny, szczególnie podczas stałej ekspozycji skóry na słońce. Co więcej, podczas wakacji warto ponowić aplikację po każdym kontakcie z wodą — o ile nie został zakupiony kosmetyk wodoodporny.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe okresy w roku, często nałożenie jednej warstwy rano — jako bazy pod makijaż — powinno być całkowicie wystarczające. Panie jednak muszą pamiętać, by natężenie ochrony przeciwsłonecznej dopasować do swojej karnacji. Jasna skóra z widocznymi naczynkami jest o wiele bardziej narażona na poparzenia, przesuszenia czy pojawienie się przebarwień, niż cera, która posiada znacznie większą ilość melaniny.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij